Eksperyment Isola

nominacja internautów
Autor: Asa Avdic
Wydawnictwo: Sonia Draga
Data wydania: 2018-03-14
Kategoria: Thriller
ISBN: 9788381102896
Ilość‡ stron: Ilość stron: 280

Wyspa z dala od świata. Przerażający psychologiczny eksperyment. Siedmioro kandydatów do tajnej pracy, a wśród nich morderca.

Zdecydujesz się wejść do gry?

,,Eksperyment Isola to obraz społeczności ukształtowanej przez do­nosicielstwo i ukryty szantaż. Autorka odtwarza kafkowskie nastroje, w których przewijają się takie słowa jak >>przesłuchanie<< czy >>proto­kół<<. Główna postać, Anna Francis, niewiele się różni od słynnego bo­hatera filmowego, Jamesa Bourne'a. Jest królikiem doświadczalnym w służbie państwa, który został poddany psychologicznej przemocy i przemocą zaprogramowany. Autorka rysuje portret Anny, w każdej pojedynczej scenie odmalowując istotę dyktatury. Imponujący debiut dziennikarki telewizyjnej Asy Avdic". Arbetarbladet

,,Eksperyment Isola to szwedzkie Igrzyska śmierci dla dorosłych". Jönköpings-Posten

Na jedną z wysp wśród sztokholmskich szkierów trafia siedem osób. Wiedzą, że mają wziąć udział w teście, który wyłoni kan­dydata na stanowisko oferowane przez jedną z tajnych służb. Nie mają jednak pojęcia, że równocześnie uczestniczą w socjologicz­nym eksperymencie.

Anna Francis też ma wziąć w nim udział. Uważana jest za jedną z najzdolniejszych urzędniczek - jedną z najlepszych w pro­tektoracie Szwecji w ramach Unii Przyjaźni. Niestety błąd, który popełniła w przeszłości, oraz fakt, że matka, niegdyś oddana partii, została uznana za dysydentkę, utwierdzają Annę w przekonaniu, że i jej kariera wkrótce dobiegnie końca. Udział w eks­perymencie na wyspie ma być więc dla niej okazją do naprawienia dawnych błędów.

Sytuacja na wyspie wkrótce jednak wymyka się spod kontro­li - kandydaci uczestniczący w teście zaczynają po kolei znikać... Anna musi się dowiedzieć, czy naprawdę wie tyle, ile jej się wyda­wało, i kto właściwie pociąga za sznurki...

Patroni medialni