Motyl Nocy

Autor: B. M. W. Sobol ;
Wydawnictwo: Lira
Data wydania: 2023-02-01
Kategoria: Powieści obyczajowe
ISBN: 9788367388764
Ilość‡ stron: Ilość stron: 288

Anglia, schyłek XIX wieku. Birdie, skromna dziewczyna o zagmatwanej przeszłości, zostaje przyjęta na służbę w wytwornej rezydencji Ivythorn House. Życie w domu państwa Edwards nie należy do najłatwiejszych, ale z upływem czasu Birdie wdraża się w rytm pracy i nawiązuje nowe przyjaźnie.

Pewnego dnia współlokatorka Birdie wyjawia, że jest w posiadaniu pamiętnika pisanego przez tajemniczą nieznajomą. Dziewczęta oddają się jego lekturze, a Birdie nabiera pewności, że zakamarki Ivythorn House skrywają mroczną tajemnicę sprzed wielu lat…

Co zostało utrwalone na kartach pamiętnika? Jak potoczą się dalsze losy Birdie? Kim jest Motyl Nocy?

To inspirowana prawdziwymi wydarzeniami, wciągająca podróż do wiktoriańskiej Anglii, do czasów, w których niełatwo było żyć wbrew konwenansom i oczekiwaniom społecznym. To opowieść o niezwykłej kobiecie, która miała odwagę kochać i walczyć o swoje szczęście.

„Niesamowita historia! To książka, która na długo zapada w pamięć. Nie będziecie chcieli się od niej oderwać aż do ostatniej strony, zaś samo zakończenie wbije was w fotel. Gorąco polecam!”.
Sylwia Bachleda, pisarka

B.M.W. Sobol – pochodzi z Przemyśla, mieszka i pracuje w Cambridge. Absolwentka germanistyki na Uniwersytecie Adama Mickiewicza w Poznaniu, pasjonatka literatury, fotografii i historii, wielka miłośniczka kotów. Na rynku wydawniczym zadebiutowała „Cudzoziemką”, będącą pierwszą powieścią z cyklu skandynawskiego. Czasem bywa także poetką.

SklepCenaLink
Patroni medialni